DJ-ImageSlider

We're delighted to have been nominated 40 times by NODA Region 6. The winners will be announced on 11th February, and we'll list them here.

Best Male Actor In A Supporting Role (Play) - David Reid (Billy Liar)
Most Entertaining Comedy Actor Male (Play) - Ryan Norse (The Railway Children)
Best Male Actor in a Lead Role (Play) - Bobby Walsh (Billy Liar), David Walker (Habeas Corpus)
Best Female Actor in a Lead Role (Play) - Diane Glover (Habeas Corpus)
Best Artistic Director (Play) - Mark Jones (Pals)
Best Ensemble Cast (Play) - Pals
Best Play - Pals
Best Youth in an Adult Production - Lucy Aspinall (The Railway Children), Scarlett Gorman (The Railway Children) & Adam Wilson (The Railway Children)
Best Ensemble Cast (Musical) - I Love You Because
Best Musical Director - Matthew Peter Clare (I Love You Because)
Best Artistic Director (Musical) - Paul Carr (I Love You Because)
Best Musical - I Love You Because
Best Staging/Technical - The Railway Children
Best Female Actor in a Supporting Role (Pantomime) - Amy Hardcastle (Ali-Ooop – Cleopatra)
Best Male Actor in a Supporting Role (Pantomime) - Ashley Hambrook (The Evil Asp – Cleopatra)
Best Comedy Duo Performance (Pantomime) - Scarlett Gorman & Ryan Norse (Carter & Carnarvon – Cleopatra)
Outstanding Performance as Pantomime Dame - Andy Burke (Neffy-Titty – Cleopatra)
Best Male Actor in a Lead Role (Pantomime) - Max Porter (Mark Anthony – Cleopatra)
Best Female Actor in a lead Role (Pantomime) - Rachel Offord (Cleo - Cleopatra)
Choreographer (Pantomime) - Kate Burke & Rebecca Dickinson (Cleopatra)
Director (Pantomime) - Paul Carr (Cleopatra)
Best Pantomime – Cleopatra
Award for Innovation in Writing or Adaption - Mark Jones (Pals), Ian Robinson (Hamish and Dougal) & Paul Carr (Cleopatra)
Best Female Actor in a Lead Role (Youth Play) - Charley Burke & Emma Heyes (The Light Burns Blue)
Best Male Actor in Supporting Role (Youth Musical) - Lucas Burns (13)
Best Female Actor in a Supporting Role (Youth Musical) - Eleanor Anderton (13)
Best Male Actor in a Lead Role (Youth Musical) - Jack Titherley (13)
Best Female Actor in a Lead Role (Youth Musical) - Holly Petts (13)
Best Choreographer (Youth) - Lucy McManus (13)
Best Musical Director (Youth) - Paul Carr (13)
Best Artistic Director (Youth) - Lucy Aspinall (The Light Burns Blue), Scarlett Gorman (13)
Best Production (Youth) - The Light Burns Blue, 13